OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bb4f8f7dcf99f486baea90a8038e77fb5.jpeg

Kırşehir’de Eğitim Alan Uluslararası Öğrenciler Ankara’da Çeşitli Temaslarda Bulundu

Ahi Evran Üniversitesi’nde eğitim hayatlarını sürdüren farklı coğrafyalardan onlarca uluslararası öğrenci Ankara’da T.C Dış İşleri Bakanlığı, TİKA ve YTB’yi ziyaret etti.


Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren farklı coğrafyalardan onlarca misafir öğrenci, Ahi Evran Üniversitesi Kardeş Ülkeler Topluluğu’nun düzenlediği; T.C Dış İşleri Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na ziyarette bulundu. İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde eğitimini sürdüren öğrencileri, Dış İşleri Bakanlığı, TİKA ve YTB yetkilileri çok sıcak karşıladı. Dış İşleri Bakanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve YTB’nin yapmış olduğu çalışmalar ile alakalı bilgi alan öğrenciler yapılan sunumlar sırasında dikkatli bir şekilde not almayı da ihmal etmedi. 


Topluluk Başkanı ve Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği gönüllüsü Türkmenistanlı uluslararası öğrenci Agamyrat Boryyev ise düzenledikleri program ile alakalı değerlendirmelerde bulunarak “Biz uluslararası öğrenciler olarak Türkiye’den çok şey öğreniyoruz burada edindiğimiz tecrübeler vesilesi ile kendi ülkelerimizde de çok güzel işler yapmak istiyoruz. Bu gezi sadece bir kurum ziyareti değil aynı zamanda iktisadi ve idari bilimler fakültesinde eğitimini sürdüren arkadaşlarımız için mesleki bir çalışma da old,u bu program vesilesi ile üniversiteden mezun olduktan sonra yapacakları işlerin pratiğini de görmüş oldular inşallah bu tip çalışmalara devam etmek istiyoruz. T.C Dış İşleri Bakanlığı, TİKA ve YTB yetkililerine bize sağladıkları destek için de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

event-news-white

News from our associations