OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b07321da767fe41b491c26b5926e02afe.jpeg

Kırşehir’de “Dünya Kupası” Düzenlendi

Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği ve Kardeş Ülkeler Topluluğunun ortak düzenlediği “Dünya Kupası” turnuvası 6 farklı ülkeden takımın katılımı ile sona erdi.


Kırşehir’de misafir öğrencilerin buluşma noktası olan Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği, geçtiğimiz günlerde Ahi Evran Üniversitesi Kardeş Ülkeler Topluluğu İle misafir öğrencilere yönelik “Dünya Kupası” turnuvası gerçekleştirdi. Farklı coğrafyadan yaklaşık 50 misafir öğrencinin katıldığı turnuva renkli görüntülere sahne oldu. Misafir öğrencilerin tanışması ve zamanlarını daha da iyi değerlendirebilmeleri adına gerçekleşen turnuva yaklaşık bir hafta sürdü. 


Afganistan, Afrika, Kazakistan, Türkmenistan, Yemen ve Sudan takımlarının katıldığı turnuvanın finalinde; Afrika karması ve Afganistan karşı karşıya geldi. Kıyasıya geçen mücadelenin ilk dakikalarında üstünlüğü Afrika takımı elinde bulundururken, Afganistan takımına kupaya getiren goller son dakikalarda geldi. 


Müsabakanın sonunda ise kupa galibi Afganistan takımına ödülünü Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Zeki Küçük takdim etti. Turnuva ikincisi Afrika karması ise madalyalarını Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Seyfettin Cerit’in elinden aldı.


Dostluk ve kardeşlik rüzgarlarının estiği turnuvanın ardından, Topluluk Başkanı ve Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği gönüllüsü Türkmenistanlı uluslararası öğrenci Agamyrat Boryyev, “Bu yıl 1.’sini gerçekleştirdiğimiz bu organizasyona ilerleyen yıllarda da devam etmek istiyoruz. Biz uluslararası öğrencilere olarak barışın ve kardeşliğin bir örneğini herkese göstermeye çalışıyoruz. Spor da buna çok ciddi katkı sağlıyor” dedi.
 

event-news-white

News from our associations