OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b4c829c76f6954e71b8a53f191bbb219f.jpg

Kırşehir’de 2.Uluslararası Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonuyla bu sene üniversite eğitimini bitiren misafir öğrencilere Mezuniyet programı gerçekleşti.

 

Kırşehir’de misafir öğrencilere yönelik faaliyetleri ile bilinen Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği, bu sene üniversite eğitimini bitiren misafir öğrencilere Mezuniyet programı düzenledi.

 

Program Afganistanlı misafir öğrenci Hossain Nasiri’nin kelamların en güzeli olan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşma gerçekleştiren Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Seyfettin Cerit, öğrencileri tebrik ederek “2019-2020 yılı için Kırşehir’imize Eğitim amaçlı gelecek uluslararası öğrenciler için Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği Barınma, Burs, İkamet ve Sağlık Sigorta ve ayrıca her türlü sorunlarda Uluslararası Öğrenci Kardeşlerimizin için hizmet vereceğiz” ifadelerini kullandı. Dernek başkanın ardından Taylandlı misafir öğrenci Ekrem Wangpithak büyüleyici sesiyle programa renk kattı.

 

Bu sene mezun olan misafir öğrenciler Pakistanlı Abdul Haseeb Shahid, Muhammad Zeeshan Mughees, Azerbaycanlı Mehrac Cafarli, Nurlan Omarov ve Etiyopyalı Tirsay Âdem Abdulahi hediyelerini Ahi Evran Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kulu Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ali Güneş hocalarından aldılar.

 

Yaklaşık 52 kişinin katıldığı 2.Uluslararası Mezuniyet Töreni hatıra fotoğrafı ile son buldu.

event-news-white

News from our associations