OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b6da4f4a06.png

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından misafir öğrencilere yönelik kış kampı düzenlendi.

29 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından misafir öğrencilere yönelik Kırşehir Kaman’da Kış Kampı düzenlendi.

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim için gelen misafir öğrencilerle 29 Ocak Perşembe günü dernek merkezinden Gençlik ve Spor Bakanlığı Kırşehir-Kaman Hirfanlı Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’ne yola çıkıldı. Kampın ikinci gününde öğrencilerimizle şehir gezisi düzenlendi. Mimarisi Selçuklu dönemine dayanan Cacabey Medresesi, Ahi Evran Camii ve diğer önemli yerler gezildi. Üçüncü gün paintball, okçuluk gibi etkinlikler düzenlendi. Gün sonunda ise kamp ateşi yakıldı. Programın dördüncü gününde misafir öğrencilerle doğa yürüyüşüne çıkıldı. Ayrıca öğrenciler için her gün halı saha, basketbol, voleybol ve masa tenisi maçları düzenlendi. Türkçe ve İngilizce olarak “Sessiz Sinema” oyunu oynandı.

2 Şubat Pazartesi günü sabah kahvaltısından sonra İstanbul’a doğru yola çıkıldı. Misafir öğrenciler düzenlenen bu etkinlikten memnun kaldıklarını dile getirdiler.

event-news-white

News from our associations