OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b8694cb3b82684f179ce6db113cac093f.JPG

Kıbrıs'taki Misafir Öğrenciler Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı Filistin Bayraklarıyla Karşıladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yaptığı ziyarette Uluslararası Öğrenciler tarafından Filistin bayrakları ve sevgi gösterisiyle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, iki günlük çalışma ziyareti kapsamında gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği temsilcileri ve KKTC de eğitimlerine devam eden uluslararası öğrenciler tarafından Filistin bayrakları ve sevgi gösterileriyle karşılandı.

Ziyaret sırasında Türkiye’nin KKTC büyük elçisi Ali Murat Başçeri, Oktay’ a Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneğinin yaptığı hayırlı çalışmalardan övgüyle söz etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Misafir öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada” Her türlü zulmü yapan ve insanları evlerinden eden zalimlere karşı susmayacağız” ifadelerini kullandı.

Oktay, İsrail’in Filistin topraklarında yaptığı zulmü tüm dünyaya haykıracaklarını söyledi.

Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı  Çağatay Özdem yaptığı bilgilendirmede” Türkiye’nin Kudüs ve Filistin halkını sahiplenmesi ve İsrail’in zulmüne karşı çıkması başta Filistinli öğrencilerimiz olmak üzere bütün misafir öğrencilerimiz tarafından takdir ve hayranlıkla karşılanıyor.” Dedi.

Özdem, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve KKTC büyükelçisi Ali Murat Başçeri’ ye misafir öğrencilere ilgilerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek Türkiye’nin ümmetin umudu olduğunu söyledi.

event-news-white

News from our associations