OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b93a1122d08064e4fbddc5dcea6472a6c.jpg

Kıbrıs’ta Uluslararası Öğrencilere Dolu Dolu Mezuniyet Gecesi

Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği(CISA),  geleneksel olarak düzenlediği mezuniyet gecelerinin bu yılki ayağını pandemi döneminin zorlu şartlarına rağmen dopdolu gerçekleştirdi.

Kıbrıs’a eğitim almak için gelen uluslararası öğrencilere Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından mezuniyet gecesi düzenlendi. Gece, aralarında Cezayir, Nijerya, Etiyopya, Pakistan, BAE, Mısır gibi ülkelerin de bulunduğu 22 ülkeden 125 uluslararası öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan Kıbrıs UÖD Başkanı Çağatay Özdem, uluslararası öğrencilerin Kıbrıs Türkü’nün dünyaya açılması ve kendini anlatması için birer fırsat ve zenginlik olduğunu, mezun olan öğrencilerden bundan sonraki hayatlarında KKTC’nin birer gönüllü kültür elçisi gibi davranmalarını ümit ettiğini belirtti.

Salgın döneminin kısıtlayıcı şartlarına rağmen 100’ün üzerinde uluslararası öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen programda, dernek gönüllüsü uluslararası öğrencilerle birlikte diğer bazı ülke temsilcisi öğrenciler konuşmalar gerçekleştirerek öğrencilikleri boyunca CISA’da ve KKTC’de yaşadıkları tecrübeleri paylaştılar.

Akşam yemeğinin ardından şiirlerin, ezgilerin okunduğu gecede, Ürdün ve Filistin asıllı gençler yöresel danslarını sergilediler. Plaket ve sertifika takdimleriyle birlikte, dernek başkanı Özdem, CISA teşkilatından mezun olan uluslararası öğrencilere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

event-news-white

News from our associations