OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ae149c4ee9.jpg

UDEF ve CISA tarafından Kıbrıs Lefkoşa Mücahitler Parkında 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması düzenlendi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği (CISA) tarafından 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması kapsamında "Biz Kardeşiz, Biz Geleceğiz" sloganıyla 7-8 Mayıs tarihlerinde Kıbrıs Lefkoşa Girne Kapısı Mücahitler Parkında 7 kıtadan 21 ülkenin tanıtım standın olduğu bir program düzenlendi.

Programın açılışında UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akgül, Bâb-ı Âlem UÖD'nden Çağrı Yaşar Arabacı,  Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği (CISA) Başkanı İshak Arslan ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

Açılışta konuşan Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği (CISA) Başkanı İshak Arslan, etkinliğe katılan misafirleri ve farklı ülkelerinden gelen uluslararası öğrencileri selamlayıp katkılarından dolayı teşekkür etti.

UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akgül ise 7 ülke 43 şehirde düzenlen 9. Uluslararası Öğrenci Buluşması programlarının finalinin ise 15 Mayıs 2016 tarihinde Sinan Erdem kapalı spor salonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşeceği ifade ederek Kıbrıs halkı İstanbul'a davet etti.

Kıbrıslılar 7 kıtadan 21 ülke standını gezerek misafir öğrencilerle kültür ve gönül alışverişinde bulundu. Geleneksel halk oyunlarını sergileyen öğrenciler yöresel kıyafetleriyle renkli görüntüler oluşturdu. Yoğun hava şartlarına rağmen çok halkın ilgisi büyüktü.

 

 

event-news-white

News from our associations