OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/2a9abe5144.png

Kıbrıs'ta “Kardeşlik” temasıyla 50 farklı ülkeden genç, STK ve çeşitli kurumlar iftar organizasyonunda bir araya geldi.

 

Kıbrıs'ta “Kardeşlik” temasıyla 50 farklı ülkeden genç, STK ve çeşitli kurumlar iftar organizasyonunda bir araya geldi.

Kıbrıs’ta faaliyetler gösteren Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği (ESKAD) ile Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği (CISA), düzenledikleri iftar organizasyonuyla 50 farklı ülkeden genci bir araya getirdi.

Bu yıl birincisi gerçekleştirilen “Kardeşlik İftarı”, “Kardeşlik iftarda buluşuyor" temasıyla yoğun bir katılım ile Lefkoşa Büyük Han’da gerçekleştirildi.

Birlik olmanın önemine vurgu yapılan iftar programında, mazlum coğrafyalarda zulüm gören Müslümanlar için dualar okundu.

ESKAD Ada Başkanı Recep Günaydın, düzenlenen iftar programı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Kardeşliğimizin bu mübarek Ramazan ayında iftar sofrasında bir araya gelmesi de yine Cenab-ı Hak tarafından ESKAD’lı ve CISA’lı gençlere nasip olmuştur. Yüce Rabbimize hamdolsun ki güzel bir atmosferde geçen bu programımızı her yıl daha fazla kişinin katılımıyla gerçekleştirmeyi ve bu tür programları daha da artırmayı hedefliyoruz. Bu organizasyon Kıbrıs’ta birlik ve beraberlik içerisinde olmamız ve mazlum coğrafyalarda akan kanın durması için de bir milat niteliğinde olacaktır."

Bu gibi programların yaşanabilir bir dünyanın kurulmasına vesile olmasını dilediklerini belirten Günaydın, "Burada başlayan ve devam eden dünyanın çeşitli yerlerinden kardeşlerimizle birliğimiz, Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz ki, yaşanabilir bir dünyanın kurulmasına da vesile olacaktır. Bu sebeple iftar programımıza katılan tüm kardeşlerimize ve STK’lara teşekkürü bir borç biliyor, tüm Müslüman âleminin Ramazan-ı Şeriflerini de bu vesile ile kutluyorum." dedi. (İLKHA)

event-news-white

News from our associations