OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/30fe1125d4ba48ccae77c10244aa3fe5.png

Kastamonu’da Misafir Öğrenciler Kitap Tahlilinde Buluştu

Kırkdirekli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından bu yıl yürütülmeye başlanan “Aynı Medeniyetin Gençlerinin Buluşma Noktası” projesi kapsamında kitap tahlili programı düzenlendi.


6 Ekim Cumartesi günü Kırkdirekli Uluslararası Öğrenci Derneği merkezinde düzenlenen programda misafir öğrenciler Muhammed Esed’in “Yolların Ayrılış Noktasında İslam” kitabını tahlil etti. Moderatörlüğünü UDEF Yurtiçi Çalışmalar Koordinatörü Adnan Oğuz’un yaptığı programa misafir öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Farklı coğrafyalardan 32 misafir öğrencinin katıldığı tahlilin ilk oturumunda yazarla alakalı bilgilendirmelerde bulunan Oğuz, daha sonra kitabın bölümleri üzerine tahlil programını başlattı.


“Bugün müslümanların karşılaştığı problem, yolların ayrılış noktasına gelmiş bir yolcunun problemidir. Yolcu olduğu yerde duraklayıp kalabilir; fakat bu onun açlıktan ölümü göze alması demektir. Üzerinde “garb medeniyetine gider” yazılı yolu da seçebilir. Fakat bu takdirde ebediyyen mazisine veda etmesi gerekmektedir. Ya da üzerinde “gerçek müslümanlığa” yazılı yolu seçer; işte bu yol, kendi mazileri ve kendi kudretleriyle canlı bir geleceğe doğru ilerlemeye imanı olanları kendisine çeken tek yoldur” sözü üzerine derin bir tahlil gerçekleştirildi.


Ayrıca programın sonunda katılımcılara çeşitli ikramlarda da bulunuldu.
 

event-news-white

News from our associations