OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3d6effe0cf.jpg

Yedirnek iftar programlarına devam ediyor. 20 farklı ülkeden 50 misafir öğrenci Karasu'da iftar programına konuk oldular.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği iftar programlarına devam ediyor. 20 farklı ülkeden 50 misafir öğrenci Karasu'da iftar programına konuk oldular.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Akpınar; Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören Uluslararası Öğrencilere yönelik yapmış olduğumuz iftar programlarımıza 20 Ülkeden 50 Misafir Öğrenci ile Karasu ilçemize misafir olduk.

Özelde Şehrimize Genelde Ülkemize misafir olarak gelen Öğrencilere Türkiye'de ve Şehrimizde yaşanılan Ramazan iftar sofralarına katarak Ramazan ayına özel olarak Oruç ibadetimizi kardeşlik sofrasında hep birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Bunun yanından Ramazan ayının bereketi ile örf, adet ve geleneklerimizin öğrenilmesine ilçe eşrafı ile kaynaşılmasına vesile olan Ramazan ayını sohbet ve muhabbetle harmanlayıp Sakarya halkı ve Uluslararası öğrencilerle birlikte geçiriyoruz.

İftar programında bizleri Misafir eden ; Saklı Bahçe Sahibi Selman Yümnü, ''Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspirlioğlu, Karasu İlçe Müftüsü Mustafa Aydın, Karasu ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir ve özellikle Karasu İHH Başkanı Hasan Kar'a teşekkür ederiz'' dedi.

Kaynak: http://medyabar.com/haber/105298/karasuda-yedirenk-iftari.aspx

event-news-white

News from our associations