OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/96b8e5de06.jpg

Karadeniz UÖD ülkemizde ve dünyada yaşanan savaşlar için barış amaçlı bir basın açıklamasında bulundu.

Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği ülkemizde ve dünyada yaşanan savaşlar için barış amaçlı Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklamasında bulundu.

Dernek adına konuşan Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi ve Kulder İcra Kurulu Üyesi Bangladeş’li Mehdi Hasani şu açıklamalarda bulundu;  Üzülerek ifade etmemiz gerekir ki bugün dünyada kan, gözyaşı ve savaşın yaşandığı bölgelerin tamamına yakını İslam Coğrafyası sınırlarıdır. Çocuk, kadın ve yaşlılar başta olmak üzere on binlerce insanın öldüğü ve yüz binlerce insanın sakat kaldığı ve yaralandığı bir süreci daha fazla sürdürmemizin mümkün olmadığını düşünerek İslam Coğrafyası ve tüm dünyaya bir çağrıda bulunmak istiyoruz.

Dünya barışı için Nebevi bir çözüm olarak ‘Haram Ayları’ yeniden Müslümanların ve tüm dünyanın gündemine taşımak zorundayız. Hayatın içinde olan ve sorunları vahye göre çözen Hz. Peygamer barış ve huzur ortamı için çok çalışmıştır. Müslümanlar arasındaki kavgayı, çatışmayı ve savaşı her halükarda men etmiştir. İslam barış ortamını sever ve barış ortamında daha iyi genişler.

Günümüzde dünya genelinde savaş ve çatışma ortamlarında öldürülen 10 Müslüman’dan 9’u bir başka Müslüman vesile edilerek öldürülüyor. Bir Müslüman’ın acısı diğer Müslüman için nasıl sevinç olabilir ki.

Bizler ülkemizde dünyanın farklı ülkelerinden eğitim amacıyla gelen 100 binden fazla misafir öğrenciyle bir arada bulunmak ve onlara destek olmak için çalışma yürüten UDEF( Uluslar arası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) e üye dernekler olarak onlarca farklı ülkeden misafir öğrenci ile onlarca farklı ülkeyi temsilen iyoruz ki; Gelin Hep Birlikte Çağrıya Kulak Verelim, Ezanın Daveti ile Barış Zor Değil, Yeniden Kardeş Olmak ise Bize Uzak Değil…

Kaynak: TAKA

event-news-white

News from our associations