OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b41df7e0f8.png

25 farklı ülkeden 50 uluslararası öğrenci Konya İki doğu İki batı UÖD bünyesinde Karabük-Ovacık'ta yaz kampında buluştu.

5 Eylül 2017 Salı Günü saat 11.00da  Konya İkidoğu İkibatı Uluslararası Öğrenci Derneği Merkezinde buluşan 25 farklı ülkeden yaklaşık 50 kişilik uluslararası öğrenci İki Doğu İki Batı ekibi ile yola çıktı.

1.Gün

Sabah saat 10.00 da kamp tesisine ulaşan ekibimiz sabah kahvaltısı ardından odalara yerleştirilmiş ve dinlenmeleri için zaman verilmiştir. Hava koşullarından dolayı tesis dışında fazla faaliyet yapılmamış öğrenciler liderler eşliğinde tanışma programı düzenlenmiş ve oyunlar oynanmıştır. Akşam yemeğinden sonra ise isteyen öğrenciler ile beraber film seyredilmiştir.

2.Gün

Sabah kahvaltısından önce öğrencilerimiz liderler eşliğinde doğa koşusu ile güne başladılar. Kahvaltı yapıldıktan sonra öğrenciler tesis içinde boş zaman geçirdiler. Futbol, voleybol, basketbol ve tenis gibi sportif faaliyetler yapma imkânı buldular. Öğle yemeği ve namazından sonra UDEF Eğitim Koordinatörü Mahmut Oğuz tarafından Udef çalışmaları hakkında seminer verildi. Akşam yemeğinden sonra liderler eşliğinde öğrenciler çeşitli iletişim oyunları oynadılar.

3.Gün

Sabah sporu yapıldıktan sonra kahvaltıya geçildi. Kahvaltıdan sonra saat 10.00 da şehir gezisi için yola çıkıldı. Karabük tarihi yerleri gezildi. Kanyon, Safranbolu ve tarihi çarşı rehberler eşliğinde gezildi. Öğrenci Kardeşlerimize fotoğraf çekmeleri ve manzaranın tadını çıkarmaları için boş zaman verildi. Saat 18.00 gibi tesise dönen öğrencilere İkidoğu İkibatı Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arslan Tarafından eğitim semineri yapıldı. Daha sonra Kenya Ülke tanıtımı yapıldı. Akşam yemeğinden sonra gruplar halinde sportif faaliyetler ve oyunlar oynandı.

4.Gün

Sabah sporu ve kahvaltı yapıldıktan sonra gruplar halinde ve liderler eşliğinde aktivitelere başlandı.  2 grup halinde ayrılan öğrenci kardeşlerimizden 1.grup ok atışı yaparken 2. Grup ise bisiklet turuna çıktı. Daha sonra ise ok atışı yapanlar bisiklet turuna çıkarken diğerleri de ok atışı yapmak için alana geldiler. Öğle yemeğinden sonra Karabük  Altınsafran Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Akgün ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kampımıza ziyarette bulundular. Yapmış oldukları seminer ile dernek faaliyetlerinden ve bu çalışmaların öneminden bahsettiler. Program sonunda Murat Arslan tarafından kendilerine İkidoğu İkibatı Derneğinin tablosu hediye edildi.

event-news-white

News from our associations