OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/82097b8611.jpg

Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’da eğitim görmekte olan misafir öğrencilerle bir araya geldi.

"Memleketlerinizin Umudusunuz"

Trabzon’da eğitim görmekte olan misafir uyruklu öğrenciler ile bir araya gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Hem memleketlerimizin, hem İslam dünyasının hem bütün insanlık âleminde zulüm görenlerin ümidi olduğunuzu bilin. Şehrimizde bulunmuş olmanızdan dolayı sizlerle iftihar ediyoruz” dedi. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da eğitim görmekte olan 250 yabancı uyruklu öğrenci ile bir araya geldi. Trabzon’da bir restoranda düzenlenen buluşmada Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Eğitim Koordinatörü Mahmut Oğuz ve Karadeniz Uluslararası Öğrenci (KULDER) Derneği Başkanı Umut Özçelik hazır bulundu.

Gecede öğrencilere seslenen Başkan Gümrükçüoğlu, “Hem memleketlerimizin, hem İslam dünyasının hem bütün insanlık âleminde zulüm görenlerin ümidi olduğunuzu bilin” dedi.

Cumhurbaşkanımız Ve Başbakanımızın Selamları Var

Misafir öğrencilerin Trabzon’da bulunmasından dolayı mutluluk yaşadıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Şehrimizde bulunmuş olmanızdan dolayı sizlerle iftihar ediyoruz. Tahsil görmekte olduğunuz alanlarda en büyük muvaffakiyetleri kendi çalışmanız ve iradenizle, Allah’ın (c.c.) yardımıyla elde edeceğinizi biliyoruz… Trabzon sizin şehrinizdir. Siz bütün İslam dünyasında birbirinizi seviniz, birbirinize bir Müslümanın bir Müslümana göstereceği sevgiyi, bir insanın bir insana göstereceği insan sevgisini ve saygısını gösteren en seçilmiş insanlarımız ve gençlerimizsiniz. Birbirinize sadece bu tahsil hayatınızda değil, yarın memleketlerimizde ve alacağınız vazifelerde de omuz omuza olunuz… Bugün huzur içinde bir araya geldiğimiz ülkemizde 180 ülkeden 80 bin kardeşimizin bulunmasına sebep olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını sizlere iletiyorum” ifadelerini kullandı.

 Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Umut Özçelik de gecede yaptığı konuşmada, “İki yıldır uluslararası ve öğrenci akademisi gezileri düzenliyoruz, sohbet programları gerçekleştiriyoruz. Trabzon’a gelen öğrencilerimize rehberlik faaliyetlerinde bulunuyoruz. Öğrencilerimiz bunları biliyor. Yeni gelen öğrencilerimiz de haberdar böylece haberdar oluyor. İnşallah bugün olduğu gibi bundan sonrada hep birlikte yürüyeceğiz. Bu birlikteliğimiz inşallah dünya genelindeki tüm mazlum ve Müslüman coğrafyalara tesir edecek ve hep birlikte yeni bir yüzyıla birlikte kavuşacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: http://haberimhamsi.com/baskan-gumrukcuoglu-trabzonda-egitim-gormekte-olan-yabanci-uyruklu-ogrencilerle-bir-araya-geldi/

event-news-white

News from our associations