OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/31357605ca.png

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneğin de “Konulu tartışmalar” programın da “Orta Afrika Cumhuriyeti” başlığı altında gerçek

 

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneğin de “Konulu tartışmalar” programın da “Orta Afrika Cumhuriyeti” başlığı altında gerçekleştirildi.

Kırgızistanlı misafir öğrenci Manas Maksudov Orta Afrika Cumhuriyeti’nin coğrafyası ve ekonomik durumu , Mısırlı misafir öğrenci Halit İmam Orta Afrika Cumhuriyeti’nde islamın yayılış tarihi ve Ali Onur ise Orta Afrika Cumhuriyeti’nde ki gündemi ele aldı. Yapılan konuşmaların ardından misafir öğrenciler tartışmalar ve münazaralar yaparak konuyu inceleyip çözüm önerilerini sundular.

Münazaralarda çıkarılan sonuca göre Orta Afrika Cumhuriyeti’de yaşanan sorunlar temel olarak; Liderlik sorunu, emperyalistlerin doğal kaynakları sömürmek istemesi, bölge ülkelerin çıkar tartışması şeklinde belirlendi.

Sorunların yanında çözüm önerilerinin de konuşulduğu programda temel olarak; Eğitimin geliştirilmesi, bölge ülkelerin nüfus çatışmasına girmemesi, Müslümanların bilinçli hareket etmesi ve tebliğ hareketlerinin güçlendirilmesi şeklinde sıralandı.

Etkinlik sırasında misafir öğrencilere Mısır yöresel yemeği ikram edildi.

event-news-white

News from our associations