OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/30670f4a9e.jpg

Bi Dünya öğrenci KUDER yaz etkinliklerinde bir araya geldi.

Bİ DÜNYA ÖĞRENCİ KUDER YAZ ETKİNLİKLERİNDE BİR ARAYA GELDİ


Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) 76 ülkeden öğrencinin katılımıyla "Yaz Etkinlikleri" düzenliyor. Etkinlikler Türkiyeli gençlerle dünyanın farklı ülkelerinden eğitim için Türkiye'ye gelen gençlerin tanışıp kaynaşmasına vesile oluyor. Etkinlikler 6-18 yaş arası gençlere yönelik olm^k kaydıyla gündüzlü ve yatılı olarak düzenleniyor. Etkinlikler 20 Temmuz- 31 Ağustos arasında 6 hafta boyunca devam ediyor.

KUDER Yaz Etkinlikleri kapsamında Kuran-ı Kerim, İlmihal, Siyer gibi derslerin yanında futbol, yüzme, masa tenisi, piknik ve gezi gibi sosyal etkinliklerle desteklenerek öğrencilerin eğlenerek öğrenmeleri sağlanıyor. Ayrıca bayan öğrenciler için el işi.aşçılık gibi kurslar da veriliyor.

KUDER Yön. Kur. Başkanı Mücahit Bulut, "KUDER olarak yıl içinde 76 ülkeden 4200 uluslar arası Öğrenciye her anlamda hizmet etmeye çalışıyoruz, öğrencilerimizin ülkemizde rahat bir eğitim-öğretim hayatı sürdürebilmeleri için onların maddi manevi her türlü sorunu ile ilgilenmeye gayret gösterdik. Yaz döneminde ise Ümmetin farklı coğrafyalarından geien gençler ile Türkiyeli gençlerimizi kaynaştırmak ve tanıştırmak için 76 ülkeden öğrencinin katılımıyla yaz etkinlikleri düzenliyoruz. Bu etkinliklere katılan Türkiyeli gençler hem İslami anlamda kendisini geliştiriyor hem de Dünyanın farklı kültürlerini tanıma imkanı buluyor. Bu durum ise öğrencilerimizin hayata daha geniş bir ufuk ile bakmalarına vesile oluyor. Ümmetin renkleri ile tanışmak isteyen tüm öğrencilerimizi Yaz Etkinliklerimize bekliyoruz" dedi.

KUDER Eğitim Sorumlusu Müslim Yalçın İse, "KUDER Yaz-Et programı gençlerin milli ve manevi değerlerine katkı sağlamak amacı ile düzenlenmektedir. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır düsturuyla hareket eden KUDER, bütün insanlığın yararına hayrı ikame etmek, iyi, doğru, faydalı ve adil olanı hakim kılmak için, gençliğe sahip olanın geleceğe sahip olacağını idrak ederek çalışmalarını sürdürmektedir. Yaz mevsiminin Kuran mevsimine dönüşmesine katkı sağlamak ve gençlerimizin Kuran ve İslam ahlakı ile tanışmalarına vesile olmak amacıyla düzenlediğimiz Yaz-Et programının içerisine sosyal ve sportif etkinlikler de yerleştirerek öğrencilerimizin daha da severek bu etkinliklere devam etmelerini arzuladık. Hz. Peygamber Efendimizin "Sizin en hayırlınız Kur anı öğrenen ve öğretendir" hadisi şerifini temel düstur edindik ve yine Hz. Peygamber Efendimizin "Senin elinle bir kişinin doğru yolu bulması güneşin üzerine doğup battığı her şeyden daha hayırlıdır" Hadisi şerifindeki mana ile de hareket etmeye çalıştık. İnşallah KUDER Yaz-Et programı hayırlara vesile olur" dedi.

event-news-white

News from our associations