OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/4cc80f4ba6.jpg

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği'nin Ümmet İftarları devam ediyor.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER), 70 farklı ülkeden Kayseri’ye gelen ilim muhaciri öğrencileri, Ramazan iftarları vesilesiyle aynı sofrada buluşturuyor. “Ademin Çocukları Aynı Sofrada” sloganıyla hareket eden KUDER, Ramazan ayı boyunca her gün 150 öğrenciye iftar yemeği ikram ediyor.

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, "Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği olarak yıl içerisinde eğitimden rehberliğe, barınma ve sağlıktan gıda yardımlarına kadar birçok alanda misafir öğrencilerimize hizmet etmeye çalıştık. Ramazan ayı vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz 'Ümmet İftarları' vesilesiyle de 70 farklı ülkeden kardeşlerimizi bir araya getirdik. Bu iftarlar vesilesiyle Kayseri halkıyla öğrencilerimizi buluşturduk” dedi.

Bulut, KUDER'in düzenlemiş olduğu bu iftarların misafir öğrencilerin hem birbirleriyle hem de Kayseri halkıyla tanışıp kaynaşmalarına vesile olduğunu, aynı inanca sahip 70 farklı ülkenin insanını kardeşlik bilinciyle bir araya getirdiğini, bu iftarların düzenlenmesinde maddi ve manevi katkı sunan tüm hayırseverlere ve gönüllülere teşekkür ettiğini bildirdi.

event-news-white

News from our associations