OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/390e7de15b.jpg

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği, 7.Uluslararası Öğrenci Buluşması'na katılan öğrencilere teşekkür yemeği düzenledi.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER), 7'nci Uluslararası Öğrenci Buluşması'na katılan yabancı öğrencilere teşekkür yemeği düzenledi.

Yamula Barajı’nda bir restronda düzenlenen yemeğe, çok sayıda yabancı öğrenci katıldı. Yemekten sonra Afganistanlı öğrenci Şemsur Rahman Kuran-Kerim okudu. KUDER adına konuşan Araştırmacı Yazar Ömer Arif, “Çok kıymetli öğrencilerimiz, gençlerimiz, misafirlerimiz icra etmiş olduğumuz bu programda hazır olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu programımızın aslında İstanbul Apdi İpekçi’de yapılması gerekirken bugün burada olmamıza sebep olan çok acı ve derinden hepimizi üzen Soma’daki maden faciasında şehit olan kardeşlerimize okumuş olduğumuz Kuran-ı Kerim’i hediye ediyoruz. Bugün burada oluşumuzun ayrıca bir manası var. Siz çok kıymetli misafir öğrencilerimize dernek olarak özel bir teşekkür etmek istedik. Bu teşekkürümüz şunun içindir, Rabbimize hamd ediyoruz ki Allah sizin gibi kıymetli misafir öğrencilerle bizi bugün teşekkür için bir araya getirdi. Yemen’den Bosna Hersek’e kadar her bir kardeşimiz şunu söyledi; rengimize bakın birbirini cildimiz tutmaz ama bizim rengimiz birdir dediniz” dedi.

Program sonunda ilahiler okundu ve KUDER tarafından hazırlanan teşekkür belgeleri öğrencilere takdim edildi. 

event-news-white

News from our associations