OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e37ffdef4a.jpg

Kayseri'de eğitim-öğretim hayatını sürdüren misafir öğrencilere yönelik 'Kitap Okuma Yarışması' düzenlendi.

Kayseri Uluslar Arası Öğrenci Derneği (KUDER), Kayseri'de eğitim-öğretim hayatını sürdüren ilim muhaciri misafir öğrencilere yönelik "Kitap Okuma Yarışması" düzenledi. 70 farklı ülkeden 100'ün üzerinde öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada öğrencilere, Mahmut Toptaş'ın "Nebevi Mücadele" kitabından 50 soru soruldu. Yarışma sonucunda; Afganistanlı Şemsurrahman birinci olurken, Bosnalı Muhammed ikinci, Yemenli Muhammed ise üçüncü oldu.

Yarışmada birinciye Umre ziyareti, ikinciye notebook ve çeyrek altın, üçüncüye ise takım elbise ve 1 gramlık altın hediye edilirken tüm katılımcılara da çeşitli giyim ve kırtasiye eşyaları verildi.

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, "Öğrencilerimizin yarışacağı bu yarışma vesile ile Peygamberimiz'i (s.a.v) hatırlayacağız ve O'nu (s.a.v) düşüneceğiz. Daha önce düzenlemiş olduğumuz 40 Hadis Yarışmasının öğrencilerimiz üzerinde çok olumlu yansımalara vesile olduğunu müşahede ettik. Peygamber Efendimizin hayatını ve hayat felsefesini nerdeyse tüm dünyadan şehrimize gelen öğrenci kardeşlerimizin öğrenmesine, öğrencilerimizin alemlere rahmet olan kutlu Nebi'nin aydınlatıcı tayflarından hayat boyu istifade etmelerine, okuyarak efendimizi keşfetmelerine ve onun hayatı ile bütünleşmelerine vesile olmayı arzuladık. Bunun sonucunda "Kitap Okuma Yarışması" düzenledik. Yarışmaya katılım beklentilerimizin de üzerinde oldu. Bu durum gelecek adına umut verici" dedi.

KUDER Eğitim Sorumlusu Müslim Yalçın ise "Yarışmada öğrenciler Hz. Peygamberin mücadele tarzını anlatan Nebevi Mücadele adlı çok değerli kitabı okuyup kendilerine yönlendirilen soruları cevaplandırdılar. Yaptığımız yarışma ile amacımız genç nesillerimizin hem Peygamberimizi (s.a.v.) daha iyi tanımasına katkı sağlamak hem de bu kardeşlerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Bunun yanında ödüllerle yarışmaya ilgiyi arttırmak istedik. Ortaya çıkan katılım son derece umut verici. Bu yarışma İnşaallah daha kapsamlı okuma etkinliklerinin de teşvikçisi olur" diye konuştu. 

event-news-white

News from our associations