OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d0bdde89b4.jpg

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği, 1800 öğrenciye yönelik 'Bayramlaşma Programı' düzenledi.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER), 70 farklı ülkeden Kayseri'ye gelen ilim muhaciri yaklaşık 1800 öğrenciye yönelik 'Bayramlaşma Programı' düzenledi. 'Ademin Çocukları  KUDER'de Bayramlaşıyor' sloganıyla hareket eden KUDER, öğrencilerin memleket özlemlerini bir nebze de olsa giderebilmek için düzenlediği etkinlikte ihtiyaç sahibi tüm öğrencilere yemek ikramının ardından Kurban etlerini teslim etti. Ayrıca bayramlaşma programına iştirak eden tüm öğrencilere çeşitli giyim eşyaları hediye edildi.

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, 'Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği olarak yıl içerisinde eğitimden rehberliğe, barınma ve sağlıktan gıda yardımlarına kadar birçok alanda misafir öğrencilerimize hizmet etmeye çalıştık. Kurban Bayramı münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz 'Ademin Çocukları KUDER'de Bayramlaşıyor' programı ile de 70 farklı ülkeden kardeşimizi bir araya getirdik. Bayramlaşma programımıza halkımızı da davet ederek Kayseri halkıyla öğrencilerimizi buluşturduk' dedi.

Bulut; KUDER'in düzenlemiş olduğu bu programların misafir öğrencilerin hem birbirleriyle hem de Kayseri halkıyla tanışıp kaynaşmalarına vesile olduğunu, aynı inanca sahip 70 farklı ülkenin insanını kardeşlik bilinciyle bir araya getirdiğini, bu tür etkinliklerin düzenlenmesinde maddi ve manevi katkı sunan tüm hayırseverlere  ve gönüllülere teşekkür ettiğini ifade etti.

event-news-white

News from our associations