OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/8fad1a606809473b834ce6af26191015.png

İzmir’de Uluslararası Öğrenci Akademisi Projesi Başlıyor

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında  Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile hayata geçirilen  “Uluslararası Öğrenci Akademisi Projesi”nin açılış programı düzenlendi.


İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci  Derneği tarafından hayata geçirilecek olan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  desteklenen “Uluslararası Öğrenci Akademisi Projesi”nin açılış programı 18 şubat 2019 tarihinde İzmir Katip Çelebi Üniversitesi  Merkez Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


Programda açılış konuşmasını yapan İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci  Derneği Başkanı Doç. Dr. Mehmet Çevik proje hakkında katılımcıları bilgilendirdi.  Çevik:  “Projemizi kısa olarak özetleyecek olursak, uluslararası öğrencilerin Türkiye’yi ve Türk toplumunun milli ve manevi değerlerini daha iyi tanımalarına ve onlarca kültürün birbirine yakınlaşmasına yardımcı olmak üzere eğitsel seminerler ve ülke tanıtımları gerçekleştirmek” dedi.


Daha sonra konuşma  yapan Uluslararası  Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF)  temsilcisi Dr.Osman Akgül katılımcılara UDEF başkanı Mehmet Ali Bolat`ın selamını iletti. Akgül konuşmasında UDEF hakkında bilgi verdikten sonra, “Bu gün  bizimle bir arada olan gönül elçisi misafir arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.


Ege Universitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Musa Alcı da konuşmasında projenin öneminden bahsederek İzmir Uluslarası Misafir Öğrenci Derneğini böyle güzel bir proje hayata geçirdiklerinden dolayı tebrik etti.


Programda son konuşmayı yapan  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi rektörü Prof.Dr.Saffet Köse ise, İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği`nin her zaman böyle güzel projelere imza attığının şahidi olduklarını ifade etti. Bu şekilde azimle çalıştıkları için dernek başkanı Doç.Dr.Mehmet Çevik`e ve ekibine teşekkür etti. Köse konuşmasını “Dini ve etnik kimlikler üzerinden savaş ortamları oluşturanlara vereceğimiz en güzel cevap kardeşcesine birlik, beraberlik içerisinde yaşamak olacaktır. Bunu başarabilirsek dünyada barış ortamının oluşmasına katkı sağlaya biliriz. Biz de Katip Çelebi Üniversitesi olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız, kapılarımız onlar için  sonuna kadar açıktır” şekilinde tamamladı.

event-news-white

News from our associations