OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/a0fe57e787.png

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği’nde “Ülke Tanıtım Günleri programı çerçevesinde “Hindistan Ülke Tanıtımı” gerçek

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği’nde “Ülke Tanıtım Günleri programı çerçevesinde  “Hindistan Ülke Tanıtımı” gerçekleştirildi.

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği ülke tanıtım programlarının bu haftaki misafirleri Hindistanlı öğrenciler oldu.

3 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen programın sunuculuğunu İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Harpreet Singh Brar’ın yaptı. Programın açılışı Hindistan milli marşıyla başladı. Brar ülkesinin tarihi, coğrafi yerleşkesi, nüfusu, dinleri, dilleri gibi konulara değinerek “Hindistan’ı kimisi Osmanlı döneminde baharat yolunun merkezi olmasından dolayı,  kimisi dünyadaki büyük ekonomik gücüne göre biliyor; bazı insanlar da Hindistan’ı Tac Mahal’den veya Bollywood filmlerinden dolayı tanıyor” dedi. Daha sonra Hindistan’ın bağımsızlık öncesi ve sonrası dönemini analiz eden Brar İngilizlerin sömürge siyasetine karşı yapılan halk ayaklanmalarından da bahsetti.  Doğunun bilge ülkesi Hindistan’ın milli şairi Rabindranath Tagoreni’nin Hindistan milli marşından başka 2 ülkenin de milli marşının yazarı olduğunu ifade etti.

 Brar sunumunun sonunda dinleyicilerin sorularını yanıtladı. Çok renkli bir ülke olan Hindistan’ın sunumu da çok renkli ve keyifli oldu.

event-news-white

News from our associations