OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/dbe0a72168064b128bf533e449c754ff.jpg

İzmir’de “Bilim ve Teknoloji" Atölyesi Heyecanla Devam Ediyor

İzmir’de Uluslararası Öğrenci Akademisi, “Bilim ve Teknoloji İhtisas Programı”na bir yenisini daha ekledi.

 

İzmir Uluslararası Öğrenci Derneği’nin her hafta düzenlediği Atölyenin bu haftaki konusu “Biyomühendislik ve Biyoteknoloji” oldu. Bu hafta gerçekleşen programda uluslararası öğrenciler, Biyomühendislik ve Biyoteknoloji nedir, neleri kapsar, etkileri nelerdir sorularına cevap aradı. Ayrıca Biyotekniğe katkıda bulunan birçok bilim insanı da tanıtıldı. Katılımcı öğrencilerin oldukça ilgisini çeken konu, verilen güncel örneklerle keyifli anlar yaşattı.


Atölye’ye katılan Fizik Doktora öğrencisi Ala Jehad programda olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Geçen haftadan sonra bu hafta da katılmak istedim. Çünkü faydasını gördüm. Atölye oldukça verimli geçiyor ve bize çok şey öğretiyor” dedi.

 

Her hafta yapılan Atölye eğitimine katılan Bilgi Teknolojileri Yüksek Lisans öğrencisi Mustafa Abshir Mohamed ise, “Atölye’ de daha önceki hafta literatür nasıl taranır ve makale yazmaya dair önemli şeyler öğrendik. Derslerden çok memnunum. Türkiye’de akademik çalışmalar noktasında çok şey öğrendim” şeklinde konuştu.

event-news-white

News from our associations