OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/844b376e50.png

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneğinin ev sahipliğinde 23 aralık cumartesi günü düzenlenen konferansata İzmir Ulusl

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği'nin ev sahipliğinde 23 aralık cumartesi günü   düzenlenen konferansata İzmir Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mehmet Çevik konuşmacı olarak katıldı. 

Öğrencilerin bilimsel araştırma yöntem ve basamakları hakkında bilgi sahibi olmalarını, bilimsel araştırma ve çalışmaları koordine edebilme yetenek ve tecrübesine sahip olabilmelerini sağlamak, bilim dünyasındaki güncel verileri doğru ve etkili kullanma becerisi edindirmek ve tüm bunları sosyal aktivitelerle birlikte etkin bir şekilde kullanma yöntemleri hakkında bilgiler verdi.  

Misafir öğrencilerin dikkatle takip ettiği konferansta Çevik, Neden bilimsel yayın yapılır? İyi bir yayının özellikleri nelerdir? Literatür tarama stratejilerinizi geliştirme yöntemleri gibi bazı başlıkları da değerlendirdi. Kendi deneyim ve tecrübelerinden bahseden Çevik  programın  sonunda dinleyicilerin sorularını yanıtladı. 

event-news-white

News from our associations