OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/eed9b8141d.jpg

İzmir Uluslararası Öğrenci Derneği, İzmir’de eğitim gören onlarca farklı ülkeden misafir öğrenciye yönelik Ramazan

 

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği, İzmir’de eğitim gören onlarca farklı ülkeden misafir öğrenciye yönelik  ramazan faaliyetlerine devam ediyor.

Ramazan ayı münasebetiyle öğrencilerimiz özellikle iftarlarda bir araya geliyorlar. Uzakdoğu’dan Afrika’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a, Orta Doğu’dan Avrupa’ya çok çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler dünyanın her tarafında devam eden zulüm, savaş ve çatışmaların inadına insanların adalet, barış ve huzur içinde yaşamalarının mümkün ve esas olduğunu göstermek istercesine bir sofrada bir araya geliyorlar. “Biz Bir Milletiz” sloganını bu kardeşlik ortamlarında bizatihi yaşıyorlar ve yaşatıyorlar. İslam ümmetinin gençlerinin yanında, iftarlarımıza davet edilen ve katılan gayri müslim öğrencilerimiz de İslam’ın bu güzel davetini müşahede ediyorlar. Okunan Kur’an-ı Kerimler, kılınan namazlar, yapılan dualar ve sohbetler ile Ramazanın manevi iklimi hep birlikte yaşanıyor.

 

Bazen camilerin bahçesinde, bazen camilerin içinde, bazen evlerimizde, bazen de farklı ortamlarda yapılan iftar programlarının yanı sıra, öğrencilerimize yönelik çeşitli yardım faaliyetlerimiz de devam ediyor. Ayrıca her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da öğrencilerimizin sıkıntılarının giderilmesi ve sorunlarının çözülmesi adına kendilerine elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Velhasıl, Ramazan’ın rahmet iklimi her yerde olduğu gibi İzmir’de de kendisini gösteriyor.  

event-news-white

News from our associations