OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/495a71fe03.jpg

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi’nin işbirliği ile Etiyopya ülke

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi’nin işbirliği ile  Etiyopya ülke tanıtım günü düzenlendi.

19 Şubat Pazartesi günü İstanbul Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Etiyopya ülke tanıtım gününe İstanbul Üniversitesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara ve  İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Faruk Taşçı’nın selamlama ve açılış konuşmalarının ardından, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak selamlama konuşmalarını yapmak üzere kürsüye geldi.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından, İstanbul Üniversitesi doktora öğrencisi Etiyopyalı misafir öğrenci Sebahadin Seman, Etiyopya ülke tanıtım günü sunumunu gerçekleştirdi. Seman sunumunda Etiyopya’nın; tarihi, gelenekleri, görenekleri, coğrafyası ve daha bir çok konuda bilgilendirmelerde bulundu. 

Programın sonunda Etiyopya’nın yöresel yemeklerinden “İnjera” katılımcılara ikram edildi ve Etiyopya’nın çeşitli kültürel objeleri ile kıyafetleri tanıtım standında sergilendi.

event-news-white

News from our associations