OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/07ccb54c2e.jpg

İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği Musab Deniz Yıldırım başkanlığında Avcılar'da kuruldu.

Dünyanın birçok ülkesinden İstanbul'a eğitim-öğretim amacıyla gelen Uluslararası öğrencilere rehberlik, danışmanlık hizmeti sunmak, sosyal-Kültürel ve sportif faaliyetler yapmak suretiyle de onların şehirdeki sosyal yaşamlarını desteklemek maksadıyla İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği Musab Deniz Yıldırım başkanlığında Avcılar'da kuruldu.Ensar-Muhacir kardeşliğini referans alan çalışma anlayışıyla faaliyetlerini sürdürecek olan dernek UDEF'e bağlı olarak çalışmalarını sürdürecek.

Uluslararası arenada lider ülke haline gelen Türkiye, eğitim-öğretim alanında da cazibe merkezi olmuştur. Asya’dan Afrika’ya, Ortadoğu’dan Kafkasya’ya kadar dünyanın dört bir yanından on binlerce öğrenci Türkiye’ye (eğitim öğretim almak amacıyla) gelmektedir. Mevcut imkan ve olanakları bakımından İstanbul en çok tercih edilen şehirler arasında ilk sıraları almaktadır. Bu durum şehrimizdeki misafir öğrenci sayısının her geçen yıl artmasını sağlamaktadır.

Bu sebep doğrultusunda; Misafir öğrencilerimize daha iyi hizmet vermek, daha fazla öğrenciye ulaşmak amacıyla kurulan İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği deneyimli kadrosuyla yapacağı faaliyetler neticesinde kısa zamanda İstanbul'un öncü sivil toplum kuruluşları arasına girerek çalışmalarını sürdürecek.

event-news-white

News from our associations