OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ba8ea0ffae60b4a71b9cb2d28bd1e868e.jpeg

Isparta’da Misafir Öğrenciler Proje Eğitim Semineri Aldı

Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği, eğitim çalışmaları kapsamında misafir öğrencilere yönelik “Proje Eğitim Semineri” programı düzenledi.


Isparta’da uluslararası öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği örnek faaliyetleri ile bilinen Isparta Uluslararası Öğrenci Derneği, geçtiğimiz hafta misafir öğrencilere yönelik “Proje Eğitim Semineri” düzenledi. Isparta Öğretmenevinde gerçekleştirilen programın sunumlarını UDEF Projeler Koordinatörü Muhammed Halid Durmuş ve Koordinatör Yardımcısı Furkan Açıkgöz yaptı. Farklı coğrafyalardan 50 yüksek lisans ve doktora öğrencisinin katıldığı seminerde; proje döngüsü ve proje yazma üzerine sunumlar gerçekleştirildi. Projenin ne amaçla, nasıl ve hangi mecralara yazılacağına ilişkin öz bilgilerin verildiği eğitimde öğrencilerin sürekli notlar aldığı gözlendi. Ayrıca proje yazmanın uluslararası öğrencilik çalışmaları için ne anlam ifade ettiği de örnekler üzerinden anlatılarak öğrencilerin kafalarında soru işareti kalmayacak biçimde somutlaştırıldı.


Misafir öğrencilerin dikkatle takip ettiği program teorik eğitimlerin yanında pratik uygulamalara da sahne olurken, seminerlerin sonunda katılımcılara sertifika takdim edildi.

event-news-white

News from our associations