OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/4bea65c3cb.jpg

Cuma ERTESİ Seminerleri'nde bu hafta 'Sivil Toplum ve Siyaset' konuşuldu.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği'nin düzenlediği Cuma ERTESİ Seminerleri'nde bu hafta "Sivil Toplum ve Siyaset" üst başlığında Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Eğitimci Mustafa SARIGÜL'ün katılımı ile "İslam Dünyasında Sivil Toplum Tecrübesi ve İslam Coğrafyası için Önemi" konuşuldu.

İslam Dünyasının problemlerinin temelinde Müslümanların birbirleri ile olan iletişimin, istişarenin yokluğu olduğunu vurgulayan Mustafa SARIGÜL, Çanakkale Savaşlarında yan yana aynı düşmana karşı savaşan Müslümanların bugün savaştıkları düşman ile dost, birbirleri ile ayrı düşmüş olmalarının nedenleri üzerinde kafa yormak gerektiğini ifade etti.

Müslümanların Sivil Toplum ile hayata katılmalarının kardeşlik bilincinin yeninden tesis edilmesi için gerekli olduğunu ifade eden Mustafa SARIGÜL, Müslümanların kurduğu tüm STK, Vakıf, Sendikaların en temel amacının yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için çaba sarf etmek olması gerektiğini vurguladı.

Mustafa SARIGÜL ayrıca İslam Dünyasına öncülük eden Türkiye'nin dünya Müslümanlarının problemlerini tek başına çözemeyeceğini ve dolayısı ile misafir öğrencilerin mutlak surette Türkiye'de edindikleri tecrübeleri ülkelerine götürmelerinin zaruret ve büyük bir sorumluluk olduğunu ifade etti.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği' yöneticileri, Filistin, Gine, Bosna Hersek, Gürcistan, Kazakistan, Orta Afrika'dan misafir öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen programa teveccüh gösterip teşrif eden Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı Mustafa SARIGÜL'e teşekkür etti.

event-news-white

News from our associations