OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b4911f060b6cf4eb48477f8decf2cbbe7.jpeg

İpekyolunda Tez Sunumu Programları Başladı

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği 2019-2020 akademik yılı eğitim çalışmaları kapsamında Lisansüstü eğitim gören misafir öğrencilere yönelik “Tez Sunumları” programına başladı. 


Bursa’da uluslararası öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği örnek faaliyetleri ile adından söz ettiren İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği, 2019-2020 akademik yılı eğitim çalışmaları kapsamında Lisansüstü eğitim gören misafir öğrencilere yönelik “Tez Sunumları” programına başladı.


Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimi gören misafir öğrencilerin akademik branşlarına  göre araştırma yapıp tez yazdıkları ve çalışmalarını sundukları 'Tez Sunumları' programının bu eğitim döneminde ilki gerçekleştirildi. 2019-2020 etabı Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mezhepler Tarihi Doktora Öğrencisi Kırgızistanlı Zahitbekİsrailov ve Azerbaycanlı Uludağ Üniversitesi  Eğitim Bilimi Enstitüsü Rehberlik ve Danışmanlık  Yüksek Lisans Öğrencisi GulnaraMukhtarova’nın tez sunumları ile başladı.


Zahitbekİsrailov, Rus İşgaline Karşı, Fergana Vadisinde' Dükçüİşan' Direnişi başlıklı tezinin sunumunu yaptı. Gulnara Mukhtarova ise 'Ergenlik Psikolojisi' üzerine araştırmasının sonuçlarını yazdığı tez bağlamında sundu.
 

event-news-white

News from our associations