OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b296e762782364e9e99ef5b60dc96307b.jpeg

İpekyolu Derneğimizden Uluslararası Öğrencilere Eğitim ve Kardeşlik Kampı

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneğimiz uluslararası öğrencilere yönelik Eğitim ve Kardeşlik Kampı düzenledi.

 

         Bursa Mustafa Kemal Paşa Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen kamp programına Bursa’da üniversite eğitimi almak için bulunan 14 ülkeden 32 erkek ve 10 ülkeden 24 hanım uluslararası öğrenci katılım gösterdi. 6 gün süren programda birçok eğitim ve sosyal faaliyetler gerçekleştirildi. Uluslararası öğrencilerin birbirlerini tanımasına, birbirleriyle kaynaşmasına, eğitim ve sosyal faaliyetleri içerisinde bulunmasına fırsat tanıyan programa birçok konuk da katılım sağlayarak öğrencilerle bir araya geldi.

 

          İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği yönetimimiz kamp etkinliğiyle ilgili olarak, “Mustafa Kemal Paşa Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kanar’a gösterdikleri ev sahipliği, ilgi ve nezaket için misafir öğrencilerimiz adına, teşekkür etmeyi borç biliyoruz. Kampımızı teşrif edip misafir öğrencilerimize hitap eden ve kıymetli fikir ve kanaatlerini paylaşan Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Şenay'a ve İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul Kadın Kolları Başkanı Fatma Türk'e teşekkür ediyoruz. Kamp boyunca misafir öğrencilerimize büyük bir özveri ve hoşgörü ile rehberlik eden Nazif Sekiz'e, organizasyon boyunca yanımızda olan Mustafa Kemal Paşa İHH Temsilciliğine, Tümbüldek Kaplıcaları ve Necip Fazıl Kısakürek Millet Kıraathanesi görevlilerine öğrencilerimize gösterdikleri örnek ev sahipliği için minnettarız.” açıklamasında bulundu.

 

event-news-white

News from our associations