OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b1f99f2f72c1f46a1977e8d983aeca4f7.jpeg

İpekyolu Derneğimiz Bir Dünya Rengi Bir Araya Getirdi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuza (UDEF) bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneğimiz, bir dünya rengi bir araya getirerek kapsamlı bir etkinliğe imza attı.

 

         Bursa Uludağ Üniversitesi’nde ve Bursa Teknik Üniversitesi’nde yükseköğrenim görmek için dünyanın birçok ülkesinden kente gelmiş bulunan uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalar gerçekleştiren İpekyolu derneğimiz, hem öğrencileri bir araya getirip birbirleriyle tanıştırmak hem de kendi ülkelerini tanıtmalarını sağlamak amacıyla renkli bir etkinliğe imza attı. 

 

         Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ile Görükle Gençlik Merkezi’nde hayata geçirilen programa ilgi bir hayli büyük oldu. “Uluslararası Öğrenciler Tanışıyor” temasıyla bir dizi etkinlikle birlikte düzenlenen programda 31 farklı ülke standı açılırken 60 ülkeden de öğrenci katılımı gerçekleşti.

 

         Gineli uluslararası öğrencinin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneğimizin Başkanı Ebubekir Armağan’ın açılış ve selamlama konuşması ve etkinlikte yer alan uluslararası öğrencileri temsilen Çadlı ve Afganistanlı öğrencilerin yaptığı konuşmayla devam etti. 

         Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Muhammed Yılmaz'ın da katılım sağladığı ve bir selamlama konuşması yaptığı program, ülke stantlarında gerçekleşen sunumlarla sona erdi.

 

event-news-white

News from our associations