OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/fb2820cf4d.png

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile 15 ülkeden 30 uluslararası öğrenci, Konya şehir merkezi

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile 15 ülkeden 30 uluslararası öğrenci, Konya şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunan ve farklı köylerden ortaokul öğrencilerinin yatılı eğitim aldığı Bozkır- Sarıoğlan İmam Hatip Ortaokuluna ziyarette bulundu. 

Hafızlık yapan öğrencilerin de bulunduğu İmam Hatip Ortaokulu’ndaki öğrencilere hafız olan uluslararası öğrenciler,  kendi hafızlık hikâyelerini anlattılar. Ayrıca uluslararası öğrenciler, ortaokul öğrencilerine kendi ülkelerindeki eğitim olanaklarından, eğitim serüvenlerinden de bahsettiler. Ülkelerinin tarihini, Türkiye ile tarihi ve kültürel bağlarını, ülkelerinin bulunduğu coğrafyayı ve ülkelerinin ekonomik durumu hakkında da bilgi verdiler.
 
Öğrencilerin farklı kültürlerle tanışması ve farklı ülkeler hakkında bilgi alması nedeniyle çok mutlu olduklarını ifade eden, Bozkır- Sarıoğlan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ömer Sarıkaya misafir öğrencilere ve İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Murat Arslan’a teşekkür etti.

event-news-white

News from our associations