OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/fc1b043f42.jpg

İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Kitap Okuma Yarışması kapsamında yapılan yazılı sınavda dereceye

İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Kitap Okuma Yarışması kapsamında yapılan yazılı sınavda dereceye giren misafir öğrencilere ödülleri ve sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.

16 Cuma günü İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine misafir öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Somali’den  Ahmed Muhammed Ali yazılı sınavda en yüksek puanı alarak birinci olduğu yarışmada, ikinci Afganistanlı misafir öğrenci Sakhi Nazar Saqeeb oldu. Yarışmada üçüncülüğü ise Afganistanlı misafir öğrenci Mohammed İsmail Wardak  ve Suriyeli misafir öğrenci Ahmet Hatip paylaştı.
Dereceye girenlerin yanı sıra Yemenli misafir öğrenci Abduqudos Al-Salahi ,  Somalili misafir öğrenci Daud Ibrahim Abdullahi ile Malili misafir öğrenci Bakary Konari 70 ve üzeri puan alarak başarı gösterdiler.

Ödül töreninde İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Yüksel Fırat bir teşekkür konuşması yaparak misafir öğrencilerin başarılarının devamı temennisinde bulundu. Sertifika takdimi ve ikramın ardından program sona erdi.
Yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler sırasıyla 750, 500 ve 250’şer Türk Lirası para ödülü kazanırken, 70 ve üzeri puan alarak başarı gösteren öğrencilere de başarı sırasına göre 150 ve 100 TL mansiyon ödülü verildi.

event-news-white

News from our associations