OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/5a9c0c0c2e.jpg

Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen turnuvada sona yaklaşıldı.

Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen ülkelerarası halı saha turnuvasında finale yaklaşıldı. Haftasonu Azerbaycan ve Türkmenistan öğrencileri arasında yapılan futbol turnuvasında galip gelen taraf Türkmenistan öğrencileri oldu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri tarafından yoğun katılımla yapılan turnuvalar hakkında bilgiler veren Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Bağ, bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğini ifade ederek, ülkeler arasında birlik ve beraberliğin oluşmasına vurgu yaptı.

Bağ açıklamasında şunları söyledi; "Derneğimiz olarak bu tür faaliyetlere devam edeceğiz. Bu yapmış olduğumuz Turnuva bir hafta sürecek ve önümüzdeki hafta yapılacak olan final maçıyla şampiyonu belirleyeceğiz. Bu tür faaliyetlerdeki amacımız Farklı ülkelerin genç nesilleri arasındaki birlik ve beraberliği korumak, kaynaşmayı sağlamaktır. Turnuvamıza Azerbaycan, Türkmenistan, Afganistan, Ahıska Türkleri'ni temsilen öğrenciler katılmıştır. Final maçı takımlarını belirleyecek olan son maçlarımızda Türkmenistan öğrencileri Azerbaycan öğrencilerini yenerek finale ilk adını yazdıran ekip olmuştur. Afyonkarahisar'da bir ilk olan bu turnuvanın final maçı diğer takımını belirleyecek olan Afganistan öğrencileri ve Ahıska Türkleri Öğrencileri arasında yapılacak olan maç belirleyecektir.

Bu ve buna benzer dernek faaliyetlerimizi Dernek başkanımız Abdullatif Faslı hocamızın katılımıyla devam ettireceğiz. Amacımız kardeş ülkeler arasındaki dostluk bağlarını geliştirmektir."

event-news-white

News from our associations