OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/9210df2f8f.jpg

Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısının sonuncusu Divan Derneği Konferans Salonunda yapıldı.

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği'nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı Mayıs ayında da yoğun bir katılımla Divan Derneği Konferans Salonunda yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert’in başkanlık ettiği toplantıda 7. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının değerlendirmesi yapıldı. Ayrıca Soma’da yaşanan elim kaza da toplantının gündemleri arasındaydı. Toplantıya katılan ülke temsilcisi öğrencilerimiz Soma’da yaşanan olaylar nedeniyle üzgün olduklarını ifade ederek Türkiye halkına geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

7. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı

Toplantıya başkanlık eden Ali Arıkmert misafir öğrencilerin öğrenim gördükleri ülkede yaşanan üzüntü verici bir olay karşısında duyarsız kalmamalarının takdire şayan olduğunu belirterek 17 Mayıs’ta yapılması planlanan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması-Final programının da yaşanan bu olay sonrası iptal edildiğini söyledi.

Geleneksel Uluslararası Öğrenci Pikniği

Bir diğer gündem maddesi olan Geneksel Uluslararası Öğrenci Pikniği ile ilgili de ülke temsilcilerine bilgi verildi. Bu sene onbirincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Öğrenci Pikniği Kemerburgazda bulunan Eyüp Belediyesi Kurtkemeri Mesire Alanı’nda yapılacak. Pikniğe İstanbul’da eğitim gören bütün misafir öğrencilerin yanı sıra misafir öğrencilerimizle tanışmak isteyen İstanbul halkının da davetli olduğu belirtildi.

Toplantı Gönüllü Ülke Temsilcilerinin dilek ve temennilerinin ardından yapılan ikramlarla sona erdi.

event-news-white

News from our associations