OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f31d25ca45e54a56b4251142a458783c.png

Gönüllü Ülke Temsilcileri Trabzon’da Toplandı

Trabzon’da uluslararası öğrencilere yönelik yaptığı faaliyetler ile bilinen Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği, dönemin ilk “Gönüllü Ülke Temsilciler “toplantısını icra etti.


11 Ekim Perşembe günü Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği merkezinde gerçekleştirilen “Gönüllü Ülke Temsilcileri” toplantısına farklı coğrafyalardan yaklaşık 30 misafir öğrencinin yanı sıra UDEF 7.Bölge Başkanı Yüksel Keleş, KULDER Başkanı Ömer Salimoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve KULDER Eski Başkanı Dr. Murat Kadir Topçu katılım gösterdi. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı faaliyetleri ile alakalı değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda yeni dönem faaliyetleri hakkında da istişarelerde bulunuldu. 


KULDER Başkanı Ömer Salimoğlu’nun açılış ve selamlama konuşması ile başlayan program, geçtiğimiz aylarda yeni yönetimi de misafir öğrencilere tanıtıldı. Konuşmasında ülke başkanlarının önemini vurgulayan Başkan Salimoğlu “Gün geçtikçe misafir öğrencilerimizin sayısı artıyor bu bizim için hem gurur verici hem de yaptığımız işi daha da iyi yapmamızı sağlayacak bir durum. Halihazırda yaklaşık 1500 misafir öğrencinin bulunduğu Trabzon’da yeni gelen öğrencilerimiz ile birlikte daha da fazla sorumluluk düşüyor bizlere. Bu noktada siz ülke başkanlarının göstereceği gayret bizim için çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.


Konuşmanın devamında KULDER Eski Başkanı Dr. Murat Kadir Topçu’ya da teşekkürlerini ileten Salimoğlu kendisini kürsüye davet etti. Veda konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Dr. Topçu ise “Yurtdışında bir görevlendirme aldım bu yüzden sizlerden ayrılıyorum fakat döndüğümde sizlerle tekrar birlikte olacağız inşallah. Yeni yönetimin daha da büyük işler yapacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.


Programın sonunda Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ömer Salimoğlu yaptığı hizmetlerden ötürü  eski başkan Topçu’ya teşekkür ederek kendisine plaket takdim etti ve program toplu fotoğraf çekiminin ardından nihayete erdi.

event-news-white

News from our associations