OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/e5365c5916.jpg

2015 Gönüllü Ülke Temsilcileri Kampı 27-28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İhlas Armutlu Tatil Köyü’nde gerçekleştirildi.

42 ülkeden 91 uluslararası öğrencinin katıldığı Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği 2015 Gönüllü Ülke Temsilcileri Kampı 27-28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İhlas Armutlu Tatil Köyü’nde gerçekleştirildi.

Kampın ilk günü sabah namazı sonrası “Müslüman Gencin Sorumlulukları” üzerine kısa sohbet düzenlendi. Ardından sabah kahvaltısı sonrası program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı ve devamında misafir öğrenciler kendilerini tanıttılar. Daha sonra Bab-ı Alem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert açılış ve selamlama konuşması yaptı. Açılış konuşmasına müteakiben (UDEF) Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat tarafından “Misafir Öğrenci Olarak Sorumluluklarımız” konulu seminer gerçekleştirildi. M. Ali Bolat, seminerinde misafir öğrencilere sorumluluklarının ülke, bölge ve dünya açısından neler olduğu konusunda verimli bir konuşma yaptı. İkindi namazı sonrası İHH İnsani Yardım Vakfı Orta Asya ve Kafkasya koordinatörü Orhan Şefik İHH hakkında misafir öğrencilere bilgilendirme sunumu yaptı. Günün devamında öğrenciler halı saha, havuz, go-kart, masa tenisi, bilardo gibi sosyal etkinliklerde bulundular. Kampın ikinci gününde kahvaltı sonrasında Psikolog Dr. Ömer Akgül’ün “İletişim” konulu semineri icra edildi. Psikodrama etkinliği ile öğrencilere iletişimin önemi anlatıldı. Verilen aranın ardından Şakir Voyvot'un sunumunda “Müslüman Gencin Vasıfları” üzerine eğitim semineri yapıldı.

Daha sonra kampın genel değerlendirilmesi yapıldı ve öğlen namazı sonrası İstanbul’a dönüldü.

event-news-white

News from our associations