OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/dbcc08e9c29a4d93bb0ee8c3d6852219.jpeg

Gönül Elçileri Aile Sofrasında

Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’nin “Aile Projesi” kapsamında misafir öğrenciler Kadıköy İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ünveren’in evinde misafir oldu.

 


Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencileri, geçtiğimiz hafta, Kadıköy İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ünveren’in evinde misafir oldu. Her hafta bir ailenin sofrasına konuk olan misafir öğrenciler, bu hafta da Ünveren’nin evindeydi. Misafir öğrencilere evini ve sofrasını açan Recep Ünveren, ümmet kardeşliğinin temsili niteliğinde olan bu çalışmadan çok memnun kaldığını belirtti. Hoş sohbet eşliğinde geçen ziyarete dünyanın farklı ülkelerinden birçok uluslararası öğrenci katıldı. Ayrıca programa katılan misafir öğrenciler, yurtdışından eğitim vesilesiyle İstanbul’a geldiklerini ve “Aile Projesi” kapsamında gerçekleşen bu ziyaretlerle özledikleri aile ortamını bir nebze olsun hatırlama fırsatı bulduklarını belirtti.

 


Recep Ünveren, uluslararası öğrencileri ağırlamaktan son derece memnun olduğunu Türkiye’ye gelen her bir öğrencinin bir zenginlik getirdiğini belirtti. Öte yandan geçmişe kıyasla Türkiye’de daha fazla misafir öğrenci olduğunu dile getiren Ünveren, bu sayının gün geçtikçe artması dileğinde bulundu. Uluslararası öğrencilerin Mihmandar Aile Projesi gibi çalışmalar vesilesiyle Türkiye’de eğitim hayatları dışında bir alana sahip olmalarına imkan sağlayan Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği’ne de teşekkür eden Kadıköy İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ünveren, bu ziyaretin tekrarı için Mihmandar Aile Projesi Sorumlusu Yusuf Mugoya’dan söz aldı.
 

event-news-white

News from our associations