OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/447d8278b3.jpg

Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Giresun’da öğrenimlerini sürdüren farklı ülkelerden misafir öğren

Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Giresun’da öğrenimlerini sürdüren farklı ülkelerden misafir öğrenciler uluslararası futbol turnuvasında buluştu.

Afganistan, Azerbaycan, Bangladeş, Çad-Somali, Suriye-Yemen, Gine-Burundi, Türkmenistan ve Ahiska’dan gelen misafir öğrencilerin oluşturduğu futbol takımları yeşil sahada şampiyonluk için ter döktü. 24 – 25 Şubat tarihlerinde iki gün süre ile gerçekleştirilen turnuva misafir öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. 

Dostluk ve kardeşlik adına oynanan maçların sonunda kupaya uzanan takım Afganistan oldu. Afganistan’ın ardından sırayla 2.Çad – Somali, 3. Gine – Burundi, 4.Türkmenistan takımları oldu. Kupa törenine Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Serkan Soylu, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut ve Giresun KYK İl Müdürü Fethi Elmas katıldı.

Ödül töreninin ardından Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı ve  Giresun Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Abdullah Demir dostluk ve kardeşlik bilinci için gerçekleştirdikleri turnuvanın  çok keyifli geçtiğini belirtti.

event-news-white

News from our associations