OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/bb2bb74033254bd79f2ae7fbcc867e0b.jpeg

Giresun’da Cuma Buluşmaları

Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği, geleneksel olarak her hafta düzenlediği Cuma buluşmalarına bir yenisi daha ekledi.

 

Giresun’da misafir öğrencileri aynı çatı altında toplayan Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği, her hafta düzenlediği Cuma buluşmasını gerçekleştirdi. Misafir öğrencilerin bu haftaki konukları, Giresun il göç idaresi müdürü Tuncay Muhammet Arışan, GİRUDER başkanı Abdullah Demir, Dereli İlçe Spor Müdürü Nazif Kılıç ve Giresun Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Köksal Kubat oldu. 


Misafir öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği programda Giresun İl Göç İdaresi Müdürü Tuncay Muhammet Arışan, uluslararası öğrencilere 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ışığında Türkiye’nin yeni göç sistemi, ikamet izinleri, sağlık sistemi, sosyal güvenlik, eğitim sistemi, çalışma izni, randevu sistemi ve Türkiye’de bulunan misafir öğrencilerin ülkemize uyumu konusunda yaşadıkları sorunlar üzerine bir sunum gerçekleştirdi.Programın soru cevap bölümünde ise misafir öğrenciler merak ettiği sorulara yanıt buldu. Misafir öğrencilerle bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu dile getiren Tuncay Muhammet Arışan, kendilerine başarı dileklerinde bulundu.

.

event-news-white

News from our associations