OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b826774b56.jpg

UDEF ve Giruder Giresun Atatürk Meydanında Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Etkinliklerini gerçekleştirdi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu İle Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği Giresun Atatürk Meydanında Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Etkinliklerini gerçekleştirdi. Etkinlik iki gün sürdü. Etkinliğin çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan dernek başkanı Abdullah Demir şu ifadelere yer verdi;

“Derneğimiz, Giresun’umuza yurtdışından okumak için gelen öğrencilere, eğitim, kültür, sanat ve rehberlik hizmeti vermek amacı ile kurulmuş uluslararası bir öğrenci derneğidir.

“Biz Bir Milletiz” sloganı ile yola çıkan Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği, uluslararası öğrenci olarak nitelendirilen bizler tarafından geçmişimizden aldığımız referans misafir öğrenci olarak kabul ettiğimiz öğrenciler için eğitim faaliyetleri ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Bu sayede farklı coğrafyalardan gelmiş binlerce öğrenciye aynı milletin fertleri olduğu şuuru verilmektedir. Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği, renk, dil, din, ırk, mezhep, bölge ayrımı yapmaksızın dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilere eğitim hayatları boyunca en iyi şekilde hizmet verebilmek için çalışan uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur.”

Kaynak: http://giresungazete.net/uluslararasi-ogrenci-bulusmalari-yapildi/

event-news-white

News from our associations