OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b2663777287794be6b95093dc98882e37.jpeg

Filistinli Alimler Heyetinden TUDER’de “Filistin ve Mescid-i Aksa” Konulu Söyleşi

Filistinli Alimler Heyeti Derneği Genel Başkanı Dr. NavvâfTakrûrî, Başkan Yardımcısı Dr. Mufid Ebu Amşa ve beraberindeki heyet, TUDER’de gönüllü ülke temsilcilerine “Filistin ve Mescid-i Aksa” konulu bir söyleşi yaptılar.


Filistinli Alimler Heyeti Genel Başkanı Dr. NawafTakruri ve beraberindeki heyet tanışma ve belli konularda bilgi alışverişi yapmak amacıyla Tekirdağ’da gün boyu kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlerinin ardından saat 19:00 da Tekirdağ Uluslararası Öğrenci Derneği TUDER’ i ziyaret ederek, gönüllü ülke temsilcilerine “Filistin ve Mescid-i Aksa” konulu söyleşi gerçekleştirdi.


Dünya çapında 170 alimi bünyesinde barındıran Heyet 2009 yılında kurulmuş. Sadece Filistin meselesine yoğunlaşan bir yapı olmadıklarını, esas amaçlarının ümmet olduğunu ve Filistin’i de bu bağlamda ele aldıklarını aktaran Takrûrî söyleşide özetle şunlardan bahsetti:


“Buraya geliş amacımız Müslümanlarla tanışıp Filistin sorununu gündemde tutmaktır. Filistin tüm ümmetin ortak meselesidir. Bu bağlamda tüm Müslümanları ziyaret etmeye çalışıyoruz. Konuyla ilgili ilmi kurslar düzenliyoruz. Özelde Filistin konusu olsa da esas hedefimiz ve çalışmalarımız ümmetin birliğine yöneliktir. Sizler burada çok önemli bir fırsat yakalamışsınız. Bunu çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. AlimlerHeyeti olarak bir gün Irak’ı, sonraki gün Suriye’yi, Mısır’ı vd. Müslüman coğrafyaları gündem yapıyoruz.”


Filistin Devamlı Gündemimizdedir


Heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden TUDER Başkanı Rahim Celep de şunları söyledi:


“Filistin meselesi, Filistinlilerin değil ümmetin meselesidir. Bugün belki gündemin yoğunluğundan dolayı Filistin meselesi arka plana düşmüş gibi görünüyor olabilir. Fakat olay göründüğü gibi değildir. Allah bizleri farklı suretlerde yaratmış olsa da kalplerimiz aynıdır. Bu bağlamda Filistin meselesinin devamlı gündemimiz de olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.” Söyleşide Arapça konuşan Alimlere Filistin Ülke Temsilcisi Abdullah Abu Alshaikh tercümanlık yaptı.


Ziyaret Alimler Heyeti ve TUDER ’in karşılıklı hediyeleşmesi ile son buldu.

event-news-white

News from our associations