OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/ba2a253c368b1422f999610cc6d0fe30c.jpg

Federasyonumuz Genel Kurul’da Yeni Başkan ve Yönetimini Seçti

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonumuz (UDEF) 7 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul ile yeni Yönetim Kurulu Başkanını ve yönetimini seçti.

        Dünyanın farklı ülkelerinden ülkemize yükseköğrenimlerini yapmak için gelen uluslararası öğrencilere her alanda hizmet etme misyonuyla faaliyetlerini sürdüren federasyonumuzda görev süresi boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı icra eden Doç. Dr. Osman Akgül 7 Mayıs’ta gerçekleştirilen Genel Kurul ile görevini Abdullah Muhammed İslam’a devretti. 

       Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleşen kurulumuz, Türkistanlı Yusuf Kaşkarlı’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Divan Başkanımız ve Divan Heyetimizin koordinesinde yürütülen Genel Kurulumuzda yeni Yönetim Kurulu Başkanımız olarak Abdullah Muhammed İslam görevi devraldı. 

         UDEF Başkanımız İslam, yaptığı teşekkür konuşmasında UDEF’in misyonunu ve vizyonunu paydaşlarla birlikte daha geniş ölçekli bir noktaya taşıma gayreti içerisinde olacağını vurgulayarak, "Bu hedefi gerçekleştirme doğrultusunda hem TUMED’in mezunlarla ilgili çalışmalarının hem de uluslararası öğrenci derneklerimizin yaptığı çalışmaların koordinasyonu ile birlikte uzun vadeli plan-program oluşturacak ve adımlarımızı atacağız. Federasyon mantalitesine uygun olarak çalışmalarımızı illerdeki uluslararası öğrenci derneklerimizin kıymetli başkanları ve yöneticileriyle birlikte gerçekleştireceğiz inşallah. Onun içinde istişare mekanizmalarımızın içinde aktif olarak bulunmanızı siz kıymetli kardeşlerimden rica ediyor, temenni ediyorum." diye konuştu. Uluslararası öğrencilerin sorunlarını gidermek üzere İHH bünyesinde bir birimin kurulmasından SADER’in kurulmasına ve akabinde de uluslararası öğrenci derneklerinin açılmasına kadar olan süreçte uluslararası öğrenci çalışmalarının içerisinde olduğunu ifade eden Başkan İslam, görevi devraldığı Akgül’e UDEF’e sunduğu değerli katkılardan dolayı teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

       Konuşmaların akabinde hediye takdimine geçildi. Bu kapsamda farklı dillerde “Biz Bir Milletiz” yazısının işlendiği UDEF’in özel tasarımlı tablosu UDEF Başkanımız Abdullah Muhammed İslam tarafından eski başkanımız Doç. Dr. Osman Akgül’ takdim edildi. 

   Federasyon üyesi derneklerimizin belirlemiş olduğu delegeler ile derneklerimizin yönetimlerinin yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi, üniversite, STK ve basın mensubunun katılım sağladığı Genel Kurul programımız, geniş katılımlı fotoğraf çekiminin ardından nihayete erdi.

 

event-news-white

Other News