OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/9dcfb458c2.jpg

UDEF ve MUDER tarafından Manisa Celal Bayar Üniversitesinde "9. Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği düzenlendi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Manisa Uluslararası Öğrenci Derneği (MUDER) tarafından Manisa Celal Bayar Üniversitesinde (MCBÜ) "9. Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği düzenlendi.

MCBÜ Muradiye yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler açtıkları stantlarda ülkelerine ait yöresel kıyafetleri, müzikleri, yemekleri ve turistlik yerleri tanıttı.    

Etkinlik hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi, üniversite olarak 23'üncüsünü gerçekleştirdikleri Bilim ve Bahar Şenlikleri ile birlikte böyle organizasyonun da yapılmasının öğrenciler için olumlu olduğunu söyledi.      

Üniversite olarak uluslararası öğrencilere çok önem verdiklerine dikkati çeken Çelebi, "Bizim hedeflerimizden bir tanesi de uluslararası bir üniversite olmak. Bunun da yolu ilk olarak okula gelecek uluslararası öğrencilerden geçiyor. Okulumuz her konuda iddialıdır. Şu anda üniversitemizde Balkanlardan, Avrupa'dan, Güney Afrika'dan, Orta Asya'dan ve Orta Doğu'dan yaklaşık 700 öğrencimiz bulunuyor. Bu öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitmek istiyoruz. Ülkelerine gittiklerinde en iyi şekilde bizi temsil etsinler." dedi.       

MUDER Başkanı Nedim Kara ise derneklerinin UDEF'e bağlı olarak çalışmalar yürüttüğünü anımsatarak, "2 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Öğrenci kardeşlerimizin adaptasyon süreci ve bir Manisalı olarak buradan ayrılmalarını istiyoruz. Katılımcı 20 ülkeden yaklaşık 250 öğrencimiz var. Burada dünyanın bütün renkleri yer alıyor. Bizler onların kültürlerini tanıyoruz. 'Biz kardeşiz, biz mir milletiz, biz geleceğiz' diyoruz." ifadelerini kullandı.   

Etkinliğe Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal da katıldı.

 

 

event-news-white

News from our associations