OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/300c190a7e.jpg

240 yabancı genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Gençlik Kampları’nda ağırlanacak.

Arnavutluk’tan Birleşik Arap Emirlikleri’ne, Bosna Hersek’ten Makedonya’ya kadar farklı kültürlerden gelen 240 yabancı genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Gençlik Kampları’nda ağırlanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Uluslararası Gençlik Kampları 31 Ağustos-10 Eylül tarihlerinde farklı ülkelerden gelen 240 genci buluşturacak.

Duyarlı Bir Neslin İnşa Edilmesi Amaçlanıyor

Proje ile gençlerin ortak kültür mirasına sahip olunan ülkelerin gençleri ile bir araya gelmeleri, toplumlar arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi, dünya sorunlarına karşı duyarlı bir neslin inşa edilmesi amaçlanıyor.

Arnavutluk, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Katar, Kuveyt, Cezayir, Fas, Suudi Arabistan, Tunus,  Ürdün ve Makedonya’dan gelecek gençler, Uluslararası Gençlik Kampı’ndan, ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Son Başvuru Tarihi; 15 Ağustos

Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampı ve Trabzon Düzköy Gençlik Kampı’nın kapılarını aralayacağı projeye başvuru koşulları ise şöyle:

“18-22 yaşlarında olmak. Kampta iletişim dili İngilizce olacağı için etkili iletişim sağlayabilecek şekilde çok iyi derecede İngilizce bilmek. Ülkesini temsil edebilecek düzeyde kendi tarihi, kültürü, değerleri,  siyasal, ekonomik ve toplumsal yapısı hakkında bilgi sahibi olmak. Tartışmalara katkı sağlayabilecek bilgi ve kültürel donanıma sahip olmak. Gençlik çalışmalarında ve/veya topluma yararlı hizmetlerde aktif olmak. Başkalarıyla etkili iletişim ve diyalog kurabilecek, paylaşımcı ve takım çalışmasına yatkın vasıflarda olmak. Devletler ve gençler arasında dostluk ilişkilerini geliştirmeye istekli olmak.”

Projeye katılmak isteyen gençlerin, başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak, “youthcamp@gsb.gov.tr” adresine 15 Ağustos 2014 tarihi saat 18.00′e kadar göndermeleri gerekiyor.

Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

event-news-white

News from our associations