OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c98e748f7bf54f5a91bb5fa97d4779e5.jpeg

Esenler’de “4. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi”

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, Esenler Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği “4. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi” etkinliği 20 Kasım Salı günü Esenler Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

 

Programda 7 ülkeden uluslararası öğrenciler farklı dillerde yazılan Naat-ı Şerifleri seslendirmesini yaptı. Esenler Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen gecede Türkiye, Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, İran, Mısır, Tanzanya ve Türkmenistanlı öğrenciler Hz. Muhammed (sav)  için yazılmış şiirler olan naat-ı şerifleri seslendirdi.


Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla programı gerçekleştirdiklerini, Hz. Muhammed’i (sav) şiirlerle anmak istediklerini söyledi.


Kara, Türk edebiyatında sayısız naat-ı şerif bulunduğunu kaydederek, “Sadece bizim edebiyatımızda değil, ‘bizim gönül coğrafyamız’ diye nitelendirdiğimiz İslam coğrafyasında da sayısız şekilde naat-ı şerif yazılmıştır. Farklı dilleri konuşuyor olabiliriz ancak aynı dinin, aynı ümmetin mensupları olarak farklı dillerde yazılmış naatları hissedeceğiz.” diye konuştu.

event-news-white

News from our associations