OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/9984cec842.jpg

Bâb-ı Âlem''in diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmaları devam ediyor.

Dünyanın farklı coğrafyalarından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilerin, eğitim hayatları boyunca tek taraflı olarak sadece Türkiye’yi tanımalarını değil, aynı zamanda kendi kültürlerini, değerlerini, ülkelerini de tanıtarak, ülkemiz insanıyla karşılıklı etkileşim halinde olmalarını amaçlamaktayız.

Bu bağlamda, ülkemizdeki farklı kurum ve kuruluşlarla, misafir öğrencilerin ülkelerini tanıtmalarına imkân sağlayacak ortak projeler geçekleştiriyoruz. Dernek merkezimizde düzenlediğimiz “Ülke Tanıtım Günleri”ni aynı zamanda işbirliği halinde olduğumuz kuruluşlarda da düzenliyor yahut isteğe göre derneğimizde bu kuruluşlardan gelen misafirler için özel programlar gerçekleştiriyoruz.

3 Mart Cumartesi günü Esenler Bilgi Evinden öğrenciler derneğimizi ziyaret ettiler.  20 öğrencinin katıldığı ziyaretde Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin çalışmaları hakkında kısa bir bilgi verildi. Ardından Tacikistan, Endonezya ve Filistin ülke sunumları yapıldı. Yapılan sunumlar öğrencilerin ilgisini çekti ve ülkeler hakkında sorular sorarak bilgi edindiler.

event-news-white

News from our associations