OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/b6504448459a643088b7952da4137f80a.jpeg

Erzurum’da Proje Yazılım Eğitimine Yoğun Destek

Erzurum’da, ERULDER’in organizasyonu ile “Proje Yazılım Eğitimi” gerçekleştirildi.


Erzurum’da ERULDER’in organizasyonu ile Yakutiye Gençlik Merkezi’nde “Proje Yazılım Eğitimi” gerçekleştirildi. Elliden fazla kursiyerin katıldığı eğitimin sonunda sertifikalar takdim edildi. 


Erzurum’da ERULDER’in organizasyonu ile Yakutiye Gençlik Merkezi’nde “Proje Yazılım Eğitimi” gerçekleştirildi. Elliden fazla kursiyerin katıldığı eğitimin sonunda sertifikalar takdim edildi. UDEF Projeler Koordinatör Yardımcısı Furkan Açıkgöz sunumu ile gerçekleştirilen program saat 10’da başladı. Açıkgöz eğitim sırasında herhangi bir projenin ne amaçla, kimlerle, nasıl, ne tarzda gerçekleştiğini anlatırken; STK’lar hakkında kursiyerleri bilgilendirdi. Uluslararası öğrencilere ilişkin projeler yürüttüklerini belirten Açıkgöz; ‘‘UDEF tamamen uluslararası projelerde ve çalışmalarda yer alan, eğitim ve öğrenim gören öğrencilerimize ilişkin çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşudur’’ diye belirtti. 


Projelerin realist ve rasyonel olarak oluşturulması gerektiğini belirten Açıkgöz; ‘‘Bu tarz organizasyonlar ve çalışmalar zamanla, mekânla, maddi ve manevi desteklerle sınırlıdır. Bu sebeple yapacağınız projeleri çok daha öncesinden tasarlayıp oluşturmanız gerekir’’ diye aktardı. 


Projenin Oluşumu İle Alakalı Seminer Düzenledik 


İçişleri Bakanlığı’na sosyal ve uluslararası gençlik kapsamında proje eğitimi düzenlediklerini belirten Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ergün Halis; ‘‘Sosyal bir ortamın oluşmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız ve projelerimiz her geçen gün daha kapsamlı olacaktır. Yurt dışında gelen öğrencilerimiz bu sayede hem yerelde hem de üniversite ortamında yabancılık çekmemiş olacak’’ diye açıkladı. 


Uluslararası Öğrencilerimizin Bilgi ve Birikimini Artıracağız 


Dernek olarak uluslararası öğrencilere hem maddi hem de manevi destekte bulunduklarını açıklayan Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği Bölge Başkanı; ‘‘Bu bağlamda kültürel, sanatsal ve eğitsel olarak öğrencilerle iç içeyiz. Keza hem Atatürk hem de Erzurum Teknik Üniversitesi bu kapsamda en iyi projeleri ortaya sunan iki üniversitemizdir. Seminerimizde ise katılım yüksekti. Gelecekte ise medya okuryazarlığı eğitimleri olsun, Trabzon gezimiz olsun birçok çalışmada aktif rol oynayacağız. Kısacası tek gayemiz var; muhacir olan öğrencilerimize ensar olmak’’ diye bildirdi. 


Derneğimiz Çok Güzel Çalışmalar Yapıyor 


2016 yılından beri Erzurum’da olduğunu ve uçaktan iner inmez Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği’ne üye olduğunu belirten Bangladeşli öğrenci Salt Hasan ; ‘‘Derneğimizin çok güzel çalışmaları oluyor. Ülkemden 6 bin kilometre uzakta olmama rağmen, bu Dernek sayesinde hiç yabancılık çekmiyorum'' dedi. Erzurum’da Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü okuduğunu belirten Gürcistanlı öğrenci; ‘‘Bir yıldır bu derneğe üyeyim. Arkadaşlarla çok iyi ilişkiler kurmaktayız ve çok samimiyiz. Derneğimiz sosyal medya da aktif bir rol oynamaktadır. Derneğimiz geziler düzenliyor. Benim ise en çok gitmek istediğim şehir İstanbul’’ diye anlattı.

event-news-white

News from our associations