OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f796ab354a.jpg

Erzurum’da eğitimini sürdüren misafir öğrenciler Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın destekleri

Erzurum’da eğitimini sürdüren misafir öğrenciler Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın destekleri ve Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile Tüm Sanayici İş Adamları Derneği Erzurum Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile kahvaltı programında buluştu.
 
Erzurum Atatürk Üniversitesi Konukevi 2'de düzenlenen kahvaltıda öğrencileri ağırlayan Rektör Çomaklı'ya, Tüm Sanayici İş Adamları Derneği Erzurum Başkanı (TÜMSİAD) Cafer Burucu ve Uluslararası Öğrenci Demekleri Federasyonu (UDEF) Bölge Koordinatörü Ertan Aksakal eşlik etti. Düzenlenen programa, 12 ülkeden 93 uluslararası misafir öğrenci katılırken Rektör Çomaklı, 87 ülkeden 2 bin 500 öğrenciyi Atatürk Üniversitesinde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Bu sayının her geçen yıl arttığını söyleyen Çomaklı, “Uluslararası öğrencilerin özelde Erzurum, genelde ise Türkiye'den memnun bir şekilde ayrılmalarını arzu ediyoruz, bu sebeple üniversitemizle iş birliğinde olan güvenilir dernekler ve iş dünyası temsilcileri ile siz misafir öğrencilerimizin şehrimizin ve ülkemizin kültürünü tanımaları için birlikte çalışmaya karar verdik" dedi.

event-news-white

News from our associations