OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/f87b2e07a2.jpg

Erzurum UÖD'nin kış kampı Mersin Silifke de 14 ülkeden 42 misafir öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneğinin kış kampı Mersin Silifke de 14 ülkeden 42 misafir öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Erzurum’da okuyan uluslararası öğrencilerin bilgi, görgü ve kültürlerini artırmak; ülkemizin tarihi turistik yerlerini tanıtmak amacıyla Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneğinin düzenlemiş olduğu kamp Mersin Silifke de gerçekleşti. 14 ülkeden 42 öğrencinin katıldığı kampta öğrenciler hem eğlenecek hem de birçok konuda bilgi sahibi oluyorlar.           
           
Geçen sene ilki Bursa’da gerçekleşen kamp bu yıl öğrencilerin istekleri doğrultusunda Mersin’de yapıldı. Kampta öğrenciler şehir hayatının stresinden uzak doğa ile baş başa dört gün geçirdiler. Kampın imkânlarından faydalanan öğrenciler kampın son günü Mersin’in tarihi turistik yerlerini gezme fırsatı buldular.         
           
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ertan Aksakal, ’’İkincisini düzenlediğimiz geleneksel kış kampı birlik beraberlik kaynaşma adına bizim için bulunmaz fırsat. Öğrenci arkasdaşlar farklı kültürleri tanırken ülkemizin zenginliklerini de yerinde görme imkânı bulacaklar. Eğlenirken aynı zamanda öğrenecekler, öğrendikleri ile ülkemizin birer gönüllü kültür elçileri olacaklar. Mersin kampını gerçekleştirmemizde bize yardımcı olan Atatürk Üniversitesine teşekkür ederim.’’ dedi.

Kaynak:

http://www.milliyet.com.tr/uluslar-arasi-ogrencilerin-mersin-kampi-erzurum-yerelhaber-1211215/

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/erzurum-haberleri/uluslar-arasi-ogrencilerin-mersin-kampi-basladi_242057/

event-news-white

News from our associations